🔥 MEGA SPRING SALE | Przeceniamy setki produktów - Zobacz
0,00 zł

Dłuższe życie Twojej kurtki!

2021-12-27
Dłuższe życie Twojej kurtki!

Dłuższe życie Twojej kurtki!   

Pewnie czasem zastanawiasz, jak zadbać o swoje ubrania zimą? Zwłaszcza o kurtkę i buty, bo to przecież te elementy garderoby są najbardziej narażone na czynniki zewnętrzne w tym zimowym okresie. Kluczem do sukcesu jest oczywiście dobra impregnacja. Dlatego postaramy się teraz przedstawić kilka opcji, które na pewno będą dla Ciebie bardzo przydatne. Nieważne czy chcesz zaimpregnować buty, czy kurtkę. Wielu pomija ten etap, twierdząc, że jest to kompletnie zbędna rzecz, co jest ogromnym błędem! Nie ma znaczenia czy kurtki używasz tylko chodząc po mieście, czy może zabierasz ją na górskie szlaki. Wszędzie panują inne warunki, które nieodwracalnie wpływają na stan naszej odzieży.    

Na początek omówimy sobie impregnat w sprayu. Dużo łatwiej jest rozpylić go po całym materiale bądź możemy spryskać tylko wybrane przez nas elementy. A często takie środki mają wiele pomocnych zastosowań. Nadają się nie tylko do impregnacji kurtek, ale także butów, plecaków, rękawiczek, czy nawet namiotów. Ale sam spray to nie wszystko. Tak zabezpieczony materiał należy jeszcze w odpowiedni sposób wysuszyć. Zaleca się do tego użycie suszarki bębnowej. A co, jeśli nie dysponujemy takim sprzętem? Spokojnie, możemy też zrobić to za pomocą żelazka, jednak trzeba zachować przy tym szczególną ostrożność, żeby nie zniszczyć tkaniny. Dlatego najlepiej jest robić to przez dodatkową warstwę materiału. Susząc taki zaimpregnowany materiał należy pamiętać, żeby:  

  • jeśli korzystamy z suszarki bębnowej - wybrać program dedykowany delikatnym tkaniną,  
  • podczas prasowania, należy pamiętać o dodatkowej warstwie materiału, która zabezpieczy przed ewentualnym przypaleniem, 
  • warto zrezygnować również ze wsparcia pary wodnej, ponieważ większość materiału, z których są wykonane nasze kurtki, nie są odporne na działanie właśnie takiej pary, zwłaszcza, kiedy ma bardzo wysoką temperaturę.    

Trzeba pamiętać jednak, że kurtka, czy wszystko inne co chcielibyśmy zaimpregnować, posiadają różne właściwości. Oczywiście trzeba najpierw sprawdzić zalecenia producenta i to do nich stosować się w pierwszej kolejności. 

Do impregnacji są również środki, które można dodawać bezpośrednio do prania, najczęściej występują w postaci żelu, bądź płynu. Dodaje się je bezpośrednio do prania odzieży, którą chce się zaimpregnować. Tutaj warto zaopatrzyć się w sprawdzone produkty, które specjalnie są dedykowane pod taką ochronę - BERGSON EXTREME RESISTANT IMPREGNATION oraz bardziej uniwersalny płyn - BERGSON BRGCH011. Impregnaty sprawią, że Twoja odzież nie tylko będzie odporniejsza na zewnętrzne czynniki pogodowe, ale także dłużej będzie Ci służyć, a chyba o to chodzi. 

Jeśli chodzi o buty - tutaj wszystko zależy od tego co to za rodzaj obuwia i z czego został wykonany. Przecież wiadomo, że butów do biegania nie impregnujemy pastą przeznaczoną do konserwacji traperów wykonanych ze skóry licowej. Do tych pierwszych dobrze sprawdzi się BERGSON BRGCH006, ten specyfik nie tylko zabezpieczy Twoje buty czy to na co dzień, czy do biegania, ale także będzie działał antybakteryjnie oraz zlikwiduje nieprzyjemny zapach. Do butów bardziej zakrytych, takich jak trzewiki, trapery czy obuwie trekkingowe należy już dobrać środek bezpośrednio pod rodzaj materiału z jakiego zostały wykonane. Do naturalnych tkanin zaleca się używanie past, można sięgnąć po takie na bazie wosku pszczelego albo specjalnych olejków, które nie tylko zabezpieczą buty, ale także odświeżą kolor oraz natłuszczą i uelastycznią skórę. Przez to buty będą wygodniejsze i praktyczniejsze w użytkowaniu. Tu idealnie sprawdzi się BERGSON MULTI OIL SPRAY, formuła w postaci sprayu równomiernie rozprowadzi się po materiale nie tworząc odbarwień ani zacieków.    

Bez znaczenia czy impregnujesz obuwie i odzież od dawna, czy dopiero zaczynasz, czy nigdy tego nie używałeś, warto zadbać o zabezpieczenie wszystkich materiałów w każdej sytuacji. Odpowiednia impregnacja to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy.